Просте та зручне патентування винаходів в Україні

Надаємо повну підтримку: перевіряємо ідеї, рішення і прототипи на патентоздатність, проводимо патентний пошук і аналіз, супроводжуємо заявки на отримання патенту аж до позитивного рішення патентного відомства.
Просте та зручне патентування винаходів в Україні
Надаємо повну підтримку: перевіряємо ідеї, рішення і прототипи на патентоздатність, проводимо патентний пошук і аналіз, супроводжуємо заявки на отримання патенту аж до позитивного рішення патентного відомства.

Винахід та корисна модель — що це таке і в чому їх основна відмінність?

Обидва терміни означають різновиди патентування технічних рішень. Основна відмінність: до винаходу висуваються більш жорсткі критерії патентоздатності і він довше охороняється законом.

Винахід — це технічне вирішення якоїсь проблеми у певній галузі людської діяльності, яке відповідає критеріям для отримання патенту — володіє новизною, є промислово придатним і має винахідницький рівень.

Корисна модель — це також вирішення проблеми у певній галузі, але до нього висуваються всього дві вимоги для отримання патенту — новизна і промислова придатність. Корисну модель іноді називають «малим винаходом».

Що з себе представляють категорії патентоздатності і для чого вони потрібні?
Новизна в патентуванні винаходів
Новизна
Цей критерій означає, що відомості про технічне рішення не повинні бути відомі в світі до початку процесу патентування. Технічно винахіднику дається рік на те, щоб почати процес патентування з моменту, коли він вперше оприлюднив відомості про свій винахід.
Промислова придатність в патентуванні винаходів
Промислова придатність
Цей критерій означає, що рішення має бути таким, що можна реалізувати на практиці. Класичним прикладом рішення, що не відповідає цьому критерію є вічний двигун, який неможливо побудувати, оскільки він суперечить фундаментальним фізичним законам.
Винахідницький рівень в патентуванні винаходів
Винахідницький рівень
Цей критерій — найскладніший для розуміння. Він означає наступне — рішення повинно бути таким, що не має аналогів на рівні техніки і з його допомогою вирішується проблема, що до цього моменту не вирішувалась у історії, наприклад конвеєр Генрі Форда чи перший двигун внутрішнього згоряння.
Категорії патентоздатності потрібні для двох речей:
  • з'ясувати чи в принципі рішення патентоздатне;
  • якщо рішення все-таки патентоздатне, то яким чином його патентувати: як винахід чи як корисну модель?

Чому це так важливо? Перший момент стосується принципового рішення — чи варто взагалі починати процес патентування, який доволі недешевий? Другий момент стосується пільги за новизною, яка діє усього 12 місяців. Можна піти простішим шляхом — за 6 місяців отримати патент на корисну модель, яка пройде формальну перевірку і отримати так звану «слабку» корисну модель. Але є випадки коли не до кінця зрозуміло як експерт патентного відомства оцінить наявність винахідницького рівня. У цьому випадку варто ризикнути і подати технічне рішення як винахід. Навіть якщо експерт не підтвердить наявність винахідницького рівня, можна подати прохання на видачу патенту на корисну модель. У цьому випадку ви отримаєте так звану «сильну» корисну модель, коли технічне рішення пройшло кваліфікаційну експертизу і експерт підтвердив наявність новизни і промислової придатності у технічного рішення. Такий патент має потужніший захист від зазіхань конкурентів.

Взагалі, винахід та корисна модель — це різні за значимістю та внеском у розвиток науки і техніки рішення і, відповідно, строки реалізації майнових прав у них теж повинні бути різними, адже є різниця між апгрейдом існуючих рішень і винайденням нових.

Наявність критеріїв патентоздатності здатний оцінити лише професіонал в галузі інтелектуальної власності. Ця оцінка потрібна для того щоб правильно скласти заявку, оскільки умови патентування цих об'єктів інтелектуальної власності найжорсткіші.

Чому так важливо запатентувати свій винахід?

Патентування — це єдиний шлях для повноцінної реалізації своїх майнових прав на технічні рішення. Матеріально оцінити і монетизувати можна тільки ті рішення, на які у вас є патент. Також цей документ дає виключне право продавати винахід, забороняти або дозволяти його використання або виробництво продукції на його основі третім особам.
Найкраща стратегія — отримання патенту на технічне рішення ще до виведення вашого продукту на ринок.

Нас часто запитують про патентування винаходів

Переваги патентування технічних рішень

Патент на винахід захищає ваше технічне рішення
Захист технічного рішення від копіювання конкурентами
Патент на винахід - нематеріальний актив
Грошова оцінка і капіталізація
Патент на винахід дає ексклюзивні права
Переведення ідеї в актив із певною вартістю
Патент на винахід дає ексклюзивні права
Право дозволяти чи забороняти використання технічного рішення
Патент на винахід - конкурентна перевага
Захист конкурентної переваги і можливість захоплення частини ринку
Патент на винахід - єдина можливість продажу вашої ідеї
Можливість продажу прав на виробництво або на використання

Етапи патентування винаходу або корисної моделі

1
Консультація
30-40 хвилин

Ми попередньо знайомимося з вашим технічним рішенням та визначаємо ваші потреби у патентуванні.
2
Підготовка матеріалів та подання заявки
до 14 робочих днів

Протягом цього терміну ми досліджуємо ваше технічне рішення на патентоздатність — проводимо патентний пошук та аналізуємо його результати — таким чином ми визначаємо чи існують рішення схожі на ваше, що можуть заважати отримати патент. Після цього ми звітуємо вам про те, чи патентоздатне ваше рішення — якщо так, то яким чином його варто патентувати. Після узгодження з вами усіх нюансів ми готуємо та подаємо заявку.
3
Супровід заявки протягом усього терміну науково-технічної експертизи
винахід ~14 місяців
корисна модель ~6 місяців

Корисна модель проходить формальну перевірку, винахід — комплексну науково-технічну експертизу, але у будь-якому разі ми ведемо листування із патентним відомством — відповідаємо на запити за вашою заявкою.
4
Отримання патенту
~1 місяць

Після позитивного рішення експертизи, залишається лише сплатити державний збір за публікацію та мито. Після публікації відомостей в офіційному бюлетені, ви за деякий час отримуєте патент.

Вартість патентування винаходу або корисної моделі

Зазначені суми — це лише вартість послуг. Також необхідно додатково враховувати вартість обов'язкових державних зборів, які розраховуються після аналізу технічного рішення та ролі заявника (чи є заявник автором винаходу та кількості незалежних пунктів формули винаходу).
Корисна модель
заявник — фізособа/юрособа
1 технічне рішення
6 місяців
12000 грн.
  • Консультація
  • Дослідження рішення на патентоздатність
  • Патентний пошук та аналіз існуючих рішень, які можуть заважати отриманню патента
  • Підготовка та подання заявки в Укрпатент
  • Супровід заявки
Замовити
Винахід
заявник — фізособа/юрособа
1 технічне рішення
14-16 місяців
15000 грн.
  • Консультація
  • Дослідження рішення на патентоздатність
  • Патентний пошук та аналіз існуючих рішень, які можуть заважати отриманню патента
  • Підготовка та подання заявки в Укрпатент
  • Супровід заявки
Замовити