Проста та зручна реєстрація дизайну як промислового зразка в Україні та за кордоном

Ми реєструємо промисловий дизайн не тільки в Україні, а й за кордоном — до 60 країн / 100 зразків дизайну в одній заявці. Принти на тканинах чи інших матеріалах, моделі одягу, екстер'єр автомобіля або елементи інтерфейсу програми — ми допомагаємо отримати охоронний документ на будь-який об'єкт промислового дизайну.
Проста та зручна реєстрація дизайну як промислового зразка в Україні та за кордоном
Ми реєструємо промисловий дизайн не тільки в Україні, а й за кордоном — до 60 країн / 100 зразків дизайну в одній заявці. Принти на тканинах чи інших матеріалах, моделі одягу, екстер'єр автомобіля або елементи інтерфейсу програми — ми допомагаємо отримати охоронний документ на будь-який об'єкт промислового дизайну.

Що таке промисловий зразок і як він пов'язаний із дизайном?

Промисловий зразок — це зареєстрований дизайн вашого продукту.

Дизайн, в свою чергу, це зовнішня естетика продукту, яка робить його привабливим для споживача. Крім цього хороший дизайн може визначати функціональність та інтуїтивну зручність користування продуктом. Хороший дизайн стає унікальною особливістю продукту, яка відрізняє його від продуктів конкурентів і сприяє зростанню продажів.

Дизайн важливий не тільки для споживача, а й для виробника, ритейлера або сервісної служби — він може визначати зручність транспортування або зберігання, дозволяти оптимізувати виробництво або навіть здешевити його, сприяти легкості ремонту або технічного обслуговування, а також утилізації.

Дизайн визначає долю продукту на ринку — він створює додану вартість і може стати серйозною конкурентною перевагою. Найчастіше дизайн стає обличчям бренду поряд із торговою маркою і тому отримання свідоцтв, які забезпечують охорону дизайну повинне бути важливою частиною бізнес-стратегії будь-якого виробника.
Свідоцтво на промисловий зразок захищає виключно зовнішній вигляд — форму і розфарбовування продукту і ні в якому разі не має стосунку до його внутрішньої будови.
Промдизайн продуктів та упаковки
Ви можете отримати свідоцтво, що буде захищати зовнішню форму чи кольорове рішення вашого продукту.
Дизайн інтерфейсу
За допомогою свідоцтва на промисловий зразок ви можете захистити дизайн інтерфейсу або окремих його графічних елементів, в тому числі і логотипа.
Модель одягу або принт на тканині
Взагалі історія промислових зразків починається із захисту розфарбувань та візерунків на тканинах у британському праві.

... і це ще не все!

Дізнатися більше про реєстрацію дизайна ви можете на нашій безкоштовній онлайн-консультації.

Чому важливо захистити свій дизайн свідоцтвом на промисловий зразок?

Дизайн продукту — це фактично синонім доданої вартості, але крім привабливості для споживача він може нести у собі і переваги для виробника. Продуманий дизайн може зменшити кількість операцій на виробництві або витрату матеріалу на одиницю продукту — це знижує собівартість. Продукт стає дешевшим, а значить — привабливішим для споживача, виробник при збереженні маржі нарощує обсяги реалізації, що безпосередньо збільшує прибуток. Також дизайн може робити продукт зручним у транспортуванні, складському зберіганні або утилізації, що, знову ж таки збільшує вигоду від нього.

Також не варто забувати, що виробник інвестує в розробку дизайну великі кошти — починаючи із оплати праці дизайнерів, закінчуючи підготовкою прототипів продукції і тестуванням різних варіацій. Зрозуміло, що потенційна вигода буде значно перевищувати інвестоване. Але що робити, щоб захистити ці вкладення? Адже будь-який продукт інтелектуальної праці не захищений від безкарного копіювання, якщо на нього не отримано охоронний документ.

Своєчасно отримане свідоцтво, ще до виведення продукту на ринок, закріплює перевагу, оскільки змушує конкурентів відмовитися від простого копіювання, а зайнятися власними розробками, поки ви заробляєте на своїй перевазі.
Найкраща стратегія — отримання свідоцтва на промисловий зразок ще до виведення вашого продукту на ринок.

Нас часто запитують про реєстрацію промислових зразків

Яка вартість реєстрації дизайну як промислового зразка?
Вартість наших послуг з реєстрації починається від 3000 грн. за один промисловий зразок.
Скільки триває процес реєстрації промислових зразків?
Стандартна процедура займає близько 7 місяців — 6 місяців займає формальна експертиза, 1 місяць — публікація відомостей про свідоцтво і його видача.
Який термін дії свідоцтва на промисловий зразок?
5 років. Після закінчення цього терміну свідоцтво можна продовжувати почергово на чотири 5-річні терміни, загалом до 25 років.
Чи можна прискорити процес реєстрації промислового зразка?
Так. Можна скоротити термін експертизи з 6-ти місяців до 1-го. За це патентне відомство стягує додаткову плату — 1500 грн. за одну заявку.

Що дає реєстрація промислового зразка?

Захистити продукт від копіювання або підробки
Захист вашого продукту від копіювання або підробки
Якщо ваш продукт має унікальний зовнішній вигляд або зручний у використанні завдяки зовнішній формі, найкраще рішення — захистити свою унікальність і цим закріпити свою перевагу над конкурентами. Адже немає нічого гіршого коли інші використовують ваші досягнення, а ви не маєте можливості покарати порушників.
Монетизація дизайну
Можливість продажу прав на використання вашого дизайну
Якщо ви створили продукт, що став надпопулярним, але не встигаєте задовільняти попит, то чому б не віддати частину виробництва на аутсорс за відрахування роялті або за разовий паушальний платіж? Таким чином ви зможете збільшити свій прибуток без розширення виробництва та супутніх капіталовкладень.
Заборона продажу контрафакту
Право забороняти виробництво продукту схожого на ваш
Крім того, що свідоцтво на промзразок — це захист від виробників контрафактної продукції, простіше кажучи — підробки, що повністю імітує оригінал, також він захищає вас від імітаторів — конкурентів, які випускають продукт схожий до вашого, щоб за рахунок вашої впізнаваності отримати вигоду.
Патентування для дизайнерів у PATENTLAB
Право розпоряджатися дизайном і використовувати його на свій розсуд
Виключне право дозволяти або забороняти використання вашого дизайну виникає у момент отримання свідоцтва. Без нього дизайн захищається тільки авторським правом і тому ви не зможете використовувати усі доступні правові механізми для захисту своїх інтересів.
Дизайн як додана вартість
Збільшення доданої вартості
Хороший дизайн вигідно вирізняє ваш продукт серед пропозицій конкурентів і ви маєте повне право використовувати це, призначаючи вищу ціну. Також продуманий дизайн може скоротити витрати при виробництві продукту, складському зберіганні або при утилізації. Результат один — збільшення вашого прибутку.
Захист дизайну від конкурентів
Закріплення конкурентної переваги
Є багато прикладів коли в маркетингових війнах серед однакових продуктів перемагав той, чий дизайн або ергономіка були краще, ніж у конкурентів. Захистити вашу перевагу від їх зазіхань можна тільки за допомогою отримання охоронного документа.

Етапи реєстрації промислового зразка

1
Консультація
30-40 хвилин

Ми попередньо знайомимося з вашим продуктом і визначаємо ваші потреби в реєстрації промислових зразків.
2
Підготовка матеріалів заявки
3 робочих дні

Зазвичай підготовка матеріалів займає до 3 робочих днів, але цей процес залежить від своєчасного надання усіх матеріалів замовником, то підготовка може зайняти більше часу.
3
Подання заявки
1 робочий день

Якщо замовник оперативно надав усі матеріали — ми подаємо заявку в той же день, відразу після підготовки матеріалів.
4
Проходження експертизи
~6 місяців

Експертиза має формальний характер — патентне відомство перевіряє наявність усіх матеріалів заявки і правильність її оформлення.
5
Отримання свідоцтва
~1 місяць

Після позитивного рішення експертизи, залишається лише оплатити державний збір за публікацію та мито. Після публікації відомостей у офіційному бюлетені ви через деякий час отримаєте свідоцтво.

Вартість реєстрації промислового зразка

Звичайна реєстрація
фізичні / юридичні особи
до 5 варіантів / промзразків в 1 заявці
6 місяців
від 3000 грн
Консультація

Підготовка і подання заявки в Укрпатент

Супровід заявки
Замовити
Прискорена реєстрація
фізичні / юридичні особи
до 5 варіантів / промзразків в 1 заявці
1-2 місяці
від 4400 грн
Консультація

Підготовка і подання заявки в Укрпатент

Супровід заявки
Замовити

Особливості реєстрації промислових зразків

Найголовніше — це ретельно підготувати заявку, оскільки в Україні діє вимога словесно описати дизайн продукту у заявці. В інших державах при реєстрації дизайну такий опис не використовується, достатньо лише фотографії або ілюстрації продукту.

Описати продукт необхідно так, щоб сукупність суттєвих ознак одночасно забезпечувала найширшу правову охорону і разом з тим не була занадто розпливчаста.

Без досвіду і знань у праві інтелектуальної власності зробити це вкрай складно, тому цю справу варто доручити фахівцям.

Основні вимоги для отримання свідоцтва — новизна промислового зразка і промислова придатність. Новизну можна визначити таким чином: якщо сукупність суттєвих ознак не була відомою у світі до дати подання заявки, дизайн вважається новим. Технічно це реалізується через пільгу за новизною — у вас є 6 місяців, щоб подати заявку на отримання свідоцтва з дня коли ви вперше оприлюднили свої розробки або готовий дизайн. Промислова придатність — це можливість масового тиражування дизайну. Якщо дизайн неможливо тиражувати він класифікується як предмет мистецтва і охороняється авторським правом.

Свідоцтво охороняє лише зовнішній вигляд промислового зразка.

Експертиза має формальний характер: відомство тільки перевіряє наявність всіх заявлених суттєвих ознак, тому свідоцтво видається без гарантії чинності під відповідальність власника.

Право на отримання свідоцтва на промисловий зразок мають: автор дизайну, його правонаступник або ж роботодавець, якщо дизайн розроблений у рамках виконання службових обов'язків.

Переваги реєстрації промислового зразка

Швидке патентування у PATENTLAB
Швидкість реєстрації
100 промзразків у 1 заявці
До 100 дизайнів у 1 заявці
Запатентувати промисловий зразок у PATENTLAB
Спрощена експертиза
PATENTLAB захистить ваші права через Антимонопольний комітет
Прискорена процедура розгляду порушення ваших прав через АМКУ
Промзразок як торгова марка
Можливість переведення промзразка у торгову марку
Захист ексклюзивного дизайну у PATENTLAB
Доказ ексклюзивності
Антимонопольний комітет України
Запатентувати промисловий дизайн
Залиште ваші контакти та короткі відомості про ваш промдизайн. Ми зв'яжемося з вами протягом півгодини, щоб уточнити деталі та проконсультувати вас стосовно процедури патентування.
Від кого подаємо заявку?
Натискаючи кнопку «Надіслати», ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності.